Tel. 508 182 189

[formularz kontaktowy]

mail:

perla(a)ckperla.pl

dane do faktur i przelewów:

(UWAGA! W KWIETNIU 2021 NASTĄPIŁA ZMIANA ADRESU DO FAKTUR I PRZELEWÓW-PONIŻEJ AKTUALNY ADRES)

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Al. Ks. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa


NIP: 524-24-95-143

numer konta:
16114010100000515853003523

lokalizacja:

Działamy głównie na terenie Krakowa i okolic (edukacja) oraz na terenie Małopolski (animacja i eventy)

Kontakt

Mobilny logopeda, pedagog, psycholog

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

Jąkanie, niewyraźne mówienie, niewymawianie konkretnej zgłoski – to częste problemy u dzieci, ale również zdarzają się u dorosłych. Nie warto czekać, aż problem sam się rozwiąże, często dziś pracodawcy zaczynają zwracać uwagę na wymowę i na stanowisku pracy, gdzie prowadzi się dużo rozmów telefonicznych czy występuje publicznie (nawet w małym gronie) takie wady wymowy mogą utrudniać otrzymanie danej pracy. Dlatego dobrze jest się tym zająć od razu, kiedy problem zostanie zauważony. Proponujemy terapię logopedyczną z dojazdem do naszych klientów. Cena godzinnego spotkania to 80zł. Ćwiczenia i materiały są bezpośrednio dostosowane do osoby z którą się spotykamy, a atmosfera domowa sprzyja zanikaniu napięcia i daje szybsze efekty pracy.

 

PRACA Z DYSLEKSJĄ

pisanieU Twojego dziecka zdiagnozowano dysleksję? A może jesteś dorosłym dyslektykiem? Błędy przeszkadzają w poprawnym funkcjonowaniu w języku pisanym? Problemy ze sprawdzianami, pracami pisemnymi, poprawnością w mailach, tekstach? Dysleksja to nie wyrok. Mamy doświadczenie pracy z dyslektykami, którzy po dokładnym poznaniu zasad ortografii i gramatyki, odpowiednio dobranych ćwiczenia i przede wszystkim uwierzeniu w nich, w to że potrafią sobie radzić jak każdy inny, zaczęli funkcjonować tak, że dysleksja już im nie utrudnia codzienności. Stawiamy na znajomość własnych tendencji do popełniania błędów i od razu odnajdywania rozwiązań, tak aby błędy ograniczyć do minimum i nie czuć się gorszym. Nasi dyslektycy osiągają dobre wyniki w nauce (jeśli tylko poświęcą odpowiednią ilość czasu na systematyczną obserwację siebie i wprowadzanie zmian oraz poznanie i utrwalenie zasad języka polskiego, a czasem również obcego oraz gdy oni i ich najbliżsi uwierzą, że dysleksja nie jest żadną przeszkodą w drodze do sukcesu. Godzina pracy z dysleksją kosztuje 80zł z dojazdem do domu.

Dziś często diagnozuje się dysleksje, ale niewiele z nią się pracuje. Nam natomiast zależy, aby każdy mógł mieć wolność w posługiwaniu się językiem i pozbył się kompleksów i poczucia bycia gorszym i zostawienia go z tym problemem samemu sobie, dlatego zachęcamy – dajcie sobie szansę na osiągnięcie sukcesu.

 

POMOC PSYCHOLOGA

pomocKiedy słyszysz słowa – powinieneś iść do psychologa – często czujesz się napiętnowany, gorszy, myślisz, że z Tobą coś nie tak. Albo z osobą, która te słowa wypowiada. Z drugiej strony warsztaty psychologiczne są teraz jednymi z najpopularniejszych szkoleń nie tylko w Polsce. Jak to jest, że boimy się wykonać pierwszego kroku do zmiany? Że pojawia się wstyd, złość, poczucie winy. Często też w państwowych ośrodkach pomocy zdrowotnej trzeba długo czekać na przydzielenie psychologa i nie zawsze można się zgrać z tą osobą charakterem, podejściem do życia, metodami pracy. Znów w prywatnych gabinetach, u osób polecanych, ceny zwykle sięgają ponad 100zł, co przy regularnej terapii może być sporym wydatkiem na dłuższą metę. Dlatego też powstała alternatywa. Już nie trzeba walczyć ze swoimi obawami, by trafić do gabinetu takiej osoby. Wychodzimy naprzeciw, proponując mobilnego psychologa. To osoba młoda, aktywna zawodowo, która ukończyła nie tylko psychologię, ale również cały czas się doszkala, by móc jeszcze lepiej służyć pomocą. I przede wszystkim cały czas ma kontakt z ludźmi jako terapeuta, doradca, towarzysz w kryzysach. Jeśli przeżywasz w tym momencie kryzys, pojawił się problem, który Cię przerasta, nie możesz znaleźć rozwiązania lub jeśli ktoś u Ciebie w domu ma problemy w szkole, w pracy, a zmiana metod działania nie pomaga, skontaktuj się z nami. Przyjedzie do Ciebie nasz mobilny psycholog. Być może będzie to jedno spotkanie, które zmieni Twoje podejście, pomoże zauważyć coś, co dotąd było poza zasięgiem Twojego wzroku i sprawi, że problem zostanie rozwiązany dużo szybciej. Być może też okaże się, że potrzebne jest wprowadzenie zmiany i potrwa to 2-3 miesiące i przez ten czas nasz mobilny psycholog będzie Ci towarzyszył, wspierał, motywował, ale też budował wewnętrzną motywację i poczucie własnej wartości oraz sprawczości. Może też potrzeba zmienić coś w Twoim systemie rodzinnym, a nikt z domowników nie ma siły albo i ochoty na taką zmianę. A może pomocą będzie systematyczna terapia, którą odkładasz już wiele tygodni albo i lat, i sam przyjazd profesjonalisty do Twojego domu ośmieli Cię i systematyczne spotkania u Ciebie dadzą Ci wolę walki o lepsze.

Koszt godzinnego spotkania u Ciebie w domu to 80zł. Ilość wizyt i ich częstotliwość jest ustalana indywidualnie. Nie ma takiej możliwości, żeby już choćby jedno spotkanie było czasem straconym – zawsze coś dobrego wnosi, a reszta zależy od Ciebie. Daj sobie szansę na lepsze życie! Możesz się umówić przez formularz kontaktowy.

 

PEOPLE’S WALKER

wsparcieJeśli nie w poradni, w gabinecie, w domu – to na spacerze!

Potrzebujesz  wsparcia, wysłuchania, pogawędki? 4 ściany pokoju są dla Ciebie za ciasne, a rozmowy w nim za sztywne lub nasiedziałeś się już w pracy i zamiast siedzieć wolisz się w trakcie rozmowy poruszać? Mamy dla Ciebie alternatywę w postaci People’s Walker. Innymi słowy jest ktoś, kto jest gotowy towarzyszyć Ci w spacerze plus w razie potrzeby wesprzeć Cię swoim doświadczeniem. Nasz People’s Walker jest mężem jednej żony, studiuje Nauki o Rodzinie, jeździł po świecie jako wolontariusz i ma bardzo otwarte serce na drugiego człowieka. Służy spacerem i rozmową popołudniami oraz w weekendy. Jeśli nie chcesz zostać sam z tym, co Cię przytłacza i masz ochotę tym się z kimś podzielić napisz lub zadzwoń i umów się na spotkanie.

For English speaking people:

“Need motivation to walk? Scared to walk alone at night? Don’t like walking alone at all? Don’t want people to see you walking alone and just assume you have no friends? Don’t like listening to music or podcasts but can’t walk alone in silence, forced to face thoughts of the unknown future, or your own insignificance in the ever expanding universe?” Call us or write a message – we have a man, who can accompany in your trouble just through  walking, listening, speaking and simply being.

 

WARSZTATY PSYCHOPEDAGOGICZNE I ROZWOJU OSOBISTEGO

gossip

  • agresja
  • brak komunikacji
  • nieśmiałość
  • brak motywacji
  • poniżanie i brak szacunku
  • problemy z uczeniem się
  • brak skupienia
  • nieumiejętne wyrażanie emocji
  • zaniżona samoocena
  • brak pewności siebie...

Te oraz inne problemy towarzyszą osobom młodym codziennie. Z podobnymi, ale już bardziej ukrytymi  Nie ma złotej recepty, by jednorazowo im zaradzić, ale rozmowa o nich i ćwiczenia pomagają zauważyć te problemy i nakreślają drogi do jego rozwiązania. Dlatego prowadzimy warsztaty pedagogiczne w klasach szkolnych oraz w różnych placówkach, a także na zaproszenia różnych grup. Można wybrać jeden z powyższych tematów lub zaproponować taki, który jest aktualny w Państwa szkole, klasie, grupie lub placówce.

Nasze doświadczenia wskazują na to, że nawet jedno takie spotkanie potrafi w uczestniku otworzyć coś, co sprawia, że zaczyna myśleć i postępować inaczej lub przynajmniej zaczyna tego chcieć, a to pierwszy krok do poradzenia sobie z problemem. Dlatego zachęcamy do podjęcia współpracy.

success

Warsztaty prowadzą młode osoby, które od lat pracują z dziećmi i młodzieżą oraz dorosłymi w tematach psychopedagogicznych i potrafią zauważyć i wytłumaczyć pewne zjawiska oraz podpowiedzieć, co z nimi zrobić.

W zależności od długości trwania i częstotliwości takich warsztatów ceny wahają się od 90 do 180zł za jedną godzinę lekcyjną (jeśli np. szkoła nie może dofinansować, wystarczy wtedy zbiórka 4-5zł od uczestnika).

coffee

Prowadzimy również Kursy Animacji Czasu Wolnego dla zgłaszających się dla nas grup (często pedagogów, nauczycieli i wychowawców)

Współpraca