Tel. 508 182 189

[formularz kontaktowy]

mail:

perla(a)ckperla.pl

dane do faktur i przelewów:

(UWAGA! W KWIETNIU 2021 NASTĄPIŁA ZMIANA ADRESU DO FAKTUR I PRZELEWÓW-PONIŻEJ AKTUALNY ADRES)

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Al. Ks. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa


NIP: 524-24-95-143

numer konta:
16114010100000515853003523

lokalizacja:

Działamy głównie na terenie Krakowa i okolic (edukacja) oraz na terenie Małopolski (animacja i eventy)

Kontakt

Chętnie pomogę

LUBIĘ LUDZI I SWOJĄ PRACĘ

Małgorzata 900x900 pxNie czuję, że pracuję, bo spotkanie z drugim człowiekiem to dla mnie przyjemność. Jako tutor pracuję już 17 lat, a inne aktywności z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi podejmuję parę lat dłużej. Moja praca polega na łączeniu edukacji i rozwoju, niejednokrotnie ratuję też ludzi w trudnych sytuacjach (bardzo duże zaległości, brak wiary w siebie, porażki edukacyjne, które sprawiły, że ktoś nie lubi danego przedmiotu lub nie wierzy, że coś osiągnie).  Oprócz tego, że uczę matematyki, angielskiego, polskiego i kilku innych przedmiotów młodzież i dorosłych, pomagam również odkrywać talenty, szukać pasującego zawodu, szkoły, profilu, studiów, przygotowuję do konkursów i olimpiad, a przede wszystkim do egzaminów (ósmoklasisty, maturalnego, wcześniej gimnazjalnego, FCE). Do moich podopiecznych dojeżdżam na terenie Krakowa i mam to szczęście od lat trafiać na życzliwe i przyjazne rodziny i przyjęcie, więc dobrze mi gościć w Waszych domach i doświadczać Waszej otwartości. Dlatego też chętnie rozmawiam z rodzicami, szukam ukrytych potrzeb osób, które prowadzę (przykładowo czasem ktoś prosi mnie o pomoc z angielskiego, a okazuje się, że z matematyki sytuacja jest jeszcze gorsza, a kiedy indziej ktoś chciałby się nauczyć mówić po angielsku, a tak naprawdę mocno nie wierzy w siebie i potrzebujemy wspólnie tą wiarę i pewność podbudować lub ktoś naprawdę ma dysleksję, ale dotąd było to brane za zwykłe błędy i potrzebujemy wdrożyć metody nauki pomagające dyslektykom). Prowadzę też zajęcia online (chociaż najbardziej lubię kontakt osobisty). Tworzę też kursy edukacyjno-rozwojowe, z niektórych z nich można skorzystać darmowo tutaj: https://kursy.ckperla.pl/ Nie ograniczam się do robienia ćwiczenia po ćwiczeniu, często sama wyszukuję potrzebne materiały, kupuję gry, podsyłam dobre strony z internetu, a przede wszystkim dużo rozmawiam i słucham, bo taka współpraca sprawia, że nie są to już zwykłe korepetycje,IMG 4199 a spotkanie, tutoring, przestrzeń do rozwoju. To podejście do pracy sprawia, że - wybaczcie - nie mogę za zajęcia brać niskich stawek korepetycyjnych, nie jestem już studentem, a moje doświadczenie, sprowadzane materiały i pełne zaangażowanie sprawia, że jest to już pewna usługa premium, która odrobinę zmienia życie. Ale spokojnie - choć jest to moje utrzymanie, nie pracuję dla pieniedzy, więc prowadzę tutoring po niższych stawkach niż jest on w Polsce wyceniany, także raczej jest w zasięgu większości chętnych, a potem słyszę od zadowolonych klientów: "nie wyobrażam sobie, aby ktoś inny uczył moje dzieci"

Są dwie wady współpracy ze mną:

1) czasem jestem 10-15 minut później ze względu na korki lub to, że rodzice potrzebują jeszcze chwilę porozmawiać po naszym spotkaniu

2) uparcie i wytrwale stawiam wymagania i je egzekwuję, co oznacza, że nie zawsze jest tylko miło, ale jest też pracowicie (i jeśli ktoś przez dłuższy czas się nie angażuje lub systematycznie odwołuje zajęcia, zdarza mi się podziękować za współpracę)

Tutaj więcej na temat metody tutoringu

 

LUBIĘ ROZWÓJ I WYZWANIA

IMG 65091Skończyłam

 • Pedagogikę, specjalizacja Terapia
 • Dziennikarstwo
 • Szkołę Tutora
 • Szkołę Trenera Wokalu
 • Zarządzanie podyplomowo
 • klasę o kierunku Mat-Fiz-Info
 • zdałam certyfikaty językowe FCE i CAE

I jeszcze pewnie kilka rzeczy podejmę, bo nie potrafię stać w miejscu. Cały czas się doszkalam. W mojej pracy co roku podejmuję jakiś temat związany IMG 27301z edukacją i rozwojem, stąd nie zatrzymałam się tylko przy nauce angielskiego i matematyki na wszystkich poziomach, aż do matury, ale też przypomniałam sobie z własnej edukacji szkolnej fizykę, chemię, polski, informatykę, geografię, także w razie potrzeby pomagam też w tych przedmiotach. A ponieważ interesuję się intensywnie psychologią, pomagam też w przygotowaniu do rozmów o pracę po polsku i po angielsku. Odczasów  nastolatki gram też na gitarze i prowadzę zespoły wokalne, więc również uczę gry gitarze i prowadzę zajęcia wokalne. Czasami prowadzę też warsztaty rozwojowe w szkołach oraz różne szkolenia. Prowadzę też profile edukacyjno-rozwojowe na Facebook:

Jako ciekawostkę dodam, że jestem też wodzirejem i prowadzę imprezy (bale karnawałowe, sylwestrowe, andrzejkowe, wesela, imprezy rodzinne, animacje dla dzieci i dorosłych). Po prostu nie lubię się w życiu nudzić.

Tych, co to krytycznym okiem spojrzą i skomentują - jak do wszystkiego, to do niczego chciałam poinformować, że jeszcze nie spróbowałam w życiu wszystkiego, a rzeczy, którymi się zajmuję są w moim życiu obecne między 15 a 20 lat, co sugeruje, że już wiem co nieco na temat tego, co robię :)

 

LUBIĘ PODRÓŻE

IMG 61221Lubię też muzykę i zwierzęta. Co to podróżowania - zwiedziłam pół Europy i kawałek Ameryki Północnej i Afryki. Jestem bardzo zaangażowana w tutoring, który prowadzę na co dzień, dlatego też potrzebuję systematycznie odpoczywać i podróże są tym, co sprawia, że zapominam o całym świecie. I do tego są dobrą okazją, żeby np .odwiedzając Włochy nauczyć się podstaw włoskiego, a jadąc do Francji przypomnieć sobie język francuski. Nie tylko odwiedzałam poszczególne kraje, ale miałam też przyjemność pracować przez chwilę w Wielkiej Brytanii jako dziennikarz, tłumacz i tutor. Odwiedziny w USA czy w UK dały mi możliwość posłuchać języka na żywo, dotknąć i poczuć tą kulturę i nie uczyć tylko książkowej wiedzy, ale i tej praktycznej. Sprowadzam też różne gry językowe i edukacyjne z zagranicy, które ubogacają nasze zajęcia.

 

CIESZĄ MNIE SUKCESY DRUGIEGO CZŁOWIEKA

Mam przyjemność, pracując z Wami, obserwować piękne i wielkie przemiany. Widziałam już:DSC 06991

 • osobę, która miała nie zdać matury z polskiego i matematyki i miała myśli samobójcze, a po paru miesiącach naszej współpracy nie tylko, że zdała, ale i dostała się na informatykę
 • osobę, która ledwo przekraczała próg 30% z matury podstawowej z matematyki, a po przerobieniu (wspólnym i indywidualnym) specjalnie wybranych dla niej ok.500 zadań podwyższyła wynik o ponad 40% i zdała na 76% (zabrakło jej czasu na resztę zadań, miałaby spokojnie koło 90%)
 • osobę, która utrzymywała się na poziomie koło 50-60% i bez naszej szczególnej pracy, jedynie po solidnym ochrzanie, że marnuje swój talent osiągnęła 20-30% więcej niż dotąd
 • osobę, która w pół roku nadrobiła dwie klasy z angielskiego i zaczęła się posługiwać tym językiem, jakby była po szkołach językowych
 • osobę, która w 2 godziny nadrobiła kilka miesięcy chemii i napisała sprawdzian na 5
 • osobę, która niekoniecznie chciała się uczyć matematyki na egzamin, a potem w liceum była najlepsza w klasie
 • osobę po 60tce, która bała się odezwać, a po roku współpracy za granicą osobiście wymieniała zakupiony serwis do kawy mówiąc tylko po angielsku
 • osobę, która po kursie przygotowującym do rozmowy o pracę po angielsku stwierdziła, że poznała siebie i teraz wie, czego chce w życiu

I tak by można długo opowiadać, więc jak tu się nie cieszyć każdą kolejną współpracą, każdą nowopoznaną osobą dla której można zrobić coś dobrego i potem wspólnie świętować sukces.

Uwaga! Nie zawsze się udaje, czasem ktoś nie jest gotowy na pracę własną poza zajęciami, regularnie odwołuje spotkania, ciężko mu się otworzyć przez dłuższy czas lub poprostu mu nie zależy, czasami ja też nie wpadnę na odpowiednie rozwiązanie, także nie mogę zagwarantować sukcesu na 100%, ale myślę, że na 90% już tak.

 

Jeśli odpowiada Ci moje podejście - napisz: https://www.facebook.com/ckperla lub zadzwoń: 508 182 189 - spróbuję pomóc. Moje zaangażowanie, pozytywne podejście, wiarę, że się uda i doświadczenie otrzymujesz na wstępie, resztę będziemy wypracowywać regularną współpracą.

A tak pisze kilkoro zadowolonych klientów (pozostale referencje tutaj):

Screenshot 20210901 223459 Screenshot 20210901 2232151 Screenshot 20210901 2233341 Screenshot 20210901 2237381

Współpraca