Tel. 508 182 189

[formularz kontaktowy]

mail:

perla(a)ckperla.pl

dane do faktur i przelewów:

(UWAGA! W KWIETNIU 2021 NASTĄPIŁA ZMIANA ADRESU DO FAKTUR I PRZELEWÓW-PONIŻEJ AKTUALNY ADRES)

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Al. Ks. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa


NIP: 524-24-95-143

numer konta:
16 1140 1010 0000 5158 5300 3523

lokalizacja:

Działamy głównie na terenie Krakowa i okolic, również dojazdowo na zlecenie klienta w różnych częściach Polski, a także online

Kontakt

Zajęcia wokalne, muzyczne, teatralne

Centrum Kreatywności "Perła" to organizacja, która uczy i bawi, rozwijając przy tym indywidualnie i w grupach talenty osób, które do nas się zgłaszają.

LEKCJE ŚPIEWU

singerMówią, że nie każdego da się nauczyć śpiewać, bo niektórym słoń nadepnął na ucho...
Mówią, że osoby pracujące głosem są skazane na jego utratę, od czasu do czasu...
Mówią, że w wieku dorosłym to już nie uczy się śpiewać...
A niech sobie mówią!

Prawidłowa emisja głosu

U nas twierdzimy, że tylko osoby ze stwierdzoną dysfunkcją narządu słuchu lub mowy mogą mieć spory problem z nauką śpiewu, a i to bywa do przeskoczenia. Wszyscy inni – jeśli tylko chcą i będą systematycznie ćwiczyć pod okiem fachowców – zrobią postępy. A że mamy doświadczenia pracy szkolnej, dziennikarskiej, wokalnej, teatralnej to znamy specyfikę i realia pracy głosem. Dlatego też korzystając z ćwiczeń zaczerpniętych z różnych technik wokalnych uczymy zdrowo i wydajnie używać głosu i w razie potrzeby relaksować go, pozbywać się napięć lub mobilizować tak, by brzmiał pięknie i dźwięcznie, tak w mowie, jak i śpiewie. A ponieważ zawsze jest dobry czas, żeby spełniać marzenia, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Lekcje prowadzimy u ucznia (dobrze, jeśli jest w domu pianino, ale nie jest to konieczność), koszt 45min zajęć to 100zł lub godzina zajęć w cenie 120zł (zależnie od regionu Krakowa może być doliczony dojazd 5-25zł). Można też umawiać się na dłuższe lekcje, w zależności od potrzeb i możliwości głosu.

Oprócz nauki śpiewu, uczymy również gry na instrumentach.
Prowadzimy również warsztaty dla zespołów, grup muzycznych i scholi.

NAUKA GRY NA GITARZE

Obalamy mit, że uczyć się grać na instrumencie można tylko w wieku dziecięcym, ewentualnie będąc młodym. Każdy mogitaraże spełnić swoje marzenie. To nie jest trudne – wystarczy być systematycznym w ćwiczeniu. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z gitarą – zapraszamy do współpracy. Potrzebujesz swojej gitary, ale jeśli nie masz, możesz ją pożyczyć, zwykle ktoś w rodzinie lub spośród znajomych posiada instrument, którego nie używa. Doradzamy też w temacie kupna gitary odpowiedniej do wieku oraz techniki i celu gry. Godzinna lekcja gry na gitarze z dojazdem do domu ucznia kosztuje 120zł (zależnie od regionu Krakowa może być doliczony dojazd 5-25zł). Przy młodszych osobach często umawiamy się na 45min (koszt 100zł plus ewentualny dojazd) i jest to bardzo optymalny czas pozwalający na skupienie uwagi i wykonanie odpowiedniej ilości ćwiczeń, a równocześnie posiadanie radości z gry na instrumencie. Istotna informacja: nie każdy nauczy się grać na instrumencie – nie nauczy się ten, kto nie ćwiczy systematycznie. Dlatego podejmując współpracę od razu informujemy – ćwiczenie z nami na lekcji raz w tygodniu to po prostu rozrywka i zajęcie dodatkowe, które może nie prowadzić do osiągnięcia wymarzonego celu. Ćwiczenie przynajmniej trzy razy w tygodniu po kilkanaście-kilkadziesiąt minut zaczyna dawać pożądane efekty. Kontakt z nauczycielem zawsze daje większą motywację, a naszym celem jest nie tylko nauczenie gry, ale i pobudzenie własnej motywacji, dlatego jeśli się wahasz – spróbuj, rozpocznij tą przygodę z nami!  Napisz lub zadzwoń i umów się na pierwszą lekcję.

PRZYGOTOWANIE DO SZKÓŁ MUZYCZNYCH

Rytm, słyszenie harmoniczne, poprawna emisja głosu, powtarzanie melodii – to niektóre z wymagań, które spotykamy na przesłuchaniach do szkół muzycznych. Teraz jest taki czas, że konkurencja jest dość duża i często niełatwo dostać się do takiej szkoły. Aby więc zmniejszyć stres i dobrze się przygotować proponujemy pojedyncze lub systematyczne spotkania, służące przygotowaniu się i poznaniu wymagań oraz czasem sprawdzeniu siebie i rozwinięciu swoich umiejętności. Zwykle jest tak, że to co nieznane powoduje strach, że konfrontacja własnych umiejętności z wymaganiami innych odbiera nam trochę polot i prezentację pełnych naszych możliwości. Dlatego też warto wcześniej, w przyjaznych warunkach skonfrontować się ze sobą i z wymaganiami, aby móc się potem lepiej przygotować i z pewnością pójść na egzamin. Jeśli więc przygotowujesz się – Ty lub Twoje dziecko – do startu w szkole muzycznej, odezwij się do nas, postaramy się ułatwić takie przygotowanie.

WARSZTATY MUZYCZNE

youaremylife

Harmonia, równowaga w głosach, odpowiednie brzmienie, wydajny i równoczesny, a czasem wymienny oddech, dobra dykcja, poprawna technika emisji głosu, współpraca z dyrygentem lub liderem, czasem adekwatny ruch sceniczny, właściwie dobrany repertuar, radość z tworzenia muzyki i jeszcze kilka tajników sprawia, że zespół brzmi pięknie i wyjątkowo, a słuchacze nie pozostają mu obojętni. Tego wszystkiego uczymy na warsztatach dla grup zamkniętych oraz warsztatach otwartych organizowanych przy parafiach, czy w domach kultury. Cena zależna od zakresu godzinowego (warsztaty 1, 2 lub 3-dniowe) oraz liczebności grupy. Warsztaty możliwe do poprowadzenia w całej Polsce, trzeba tylko doliczyć koszt dojazdu i noclegu. W sprawie uzgodnienia terminu, zakresu warsztatów oraz ceny prosimy o kontakt.

Szczególnie zachęcamy zespoły uwielbieniowe i schole przykościelne - jeśli chcecie się rozwijać, poznawać tajniki techniki wokalnej, jeszcze bardziej zgrać i ożywić Wasz zespół, poszerzyć repertuar i poszerzyć wiedzę z zasad śpiewu liturgicznego lub zorganizować zespół przyparafialny - zaproście nas do siebie, chętnie podzielimy się kilkunastoma latami praktyki w tej dziedzinie.
Uczymy również indywidualnie emisji głosu na terenie Krakowa.

WARSZTATY TEATRALNE

teatrProwadzisz grupę młodzieżową lub dorosłych? Jesteś nauczycielem, pedagogiem? Szukasz możliwości rozwoju dla swoich podopiecznych? A może szukasz interesującej integracji dla Twojego zespołu? Teatr daje ogromne możliwości  - otwiera ludzi, integruje, pomaga budować zaufanie, rozwiązywać konflikty, odkrywać swoje talenty, przeżywać emocje, lepiej poznawać siebie.

Oferujemy zajęcia teatralne dla grup, przygotowane indywidulnie dla danej grupy w zależności od Waszych potrzeb. Są one również wyceniane indywidualnie, dlatego prosimy też o kontakt i więcej szczegółów dotyczących Waszej grupy i ewentualnego pomysłu.