Tel. 508 182 189

[formularz kontaktowy]

mail:

perla(a)ckperla.pl

dane do faktur i przelewów:

(UWAGA! W KWIETNIU 2021 NASTĄPIŁA ZMIANA ADRESU DO FAKTUR I PRZELEWÓW-PONIŻEJ AKTUALNY ADRES)

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Al. Ks. Poniatowskiego 1

03-901 Warszawa


NIP: 524-24-95-143

numer konta:
16114010100000515853003523

lokalizacja:

Działamy głównie na terenie Krakowa i okolic (edukacja) oraz na terenie Małopolski (animacja i eventy)

Kontakt

Kursy angielski i matematyka - matura, egzamin ósmoklasisty, młodzież, dorośli

Zapraszamy na naszą stronę z kursami online - darmowymi i w cenie korepetycji

strona główna kursy

Nie jesteśmy szkołą i nie pracujemy metodami stricte szkolnymi, raczej oferujemy indywidualne podejście do naszych klientów, dlatego też nasze metody pracy skupiają się na następujących punktach:

- indywidualne podejście

- przygotowywanie i wyszukiwanie adekwatnych materiałów (również z zagranicy)

- dobre poznanie klienta i jego potrzeb

- oferowanie dodatkowych usług dostosowanych do danej osoby

- przygotowanie planów wydarzeń lub planów rozwoju odrębnie dla każdej osoby korzystającej z naszych usług

Jakość
Dla nas nie jest ważne, aby mieć dziesiątki czy setki uczniów i korepetytorów, lektorów, animatorów, trenerów wokalnych. Istotne jest natomiast, żeby nasi klienci otrzymali to, czego potrzebują, dlatego starannie dobieramy osoby, które u nas pracują i wiemy, że oferujemy Wam wszystko, co najlepsze.

Pasja
Firma, żeby zarabiać potrzebuje stałego obrotu, my natomiast nie stawiamy na pierwszym miejscu pieniędzy, ale człowieka, który do nas przychodzi. Zajmujemy się edukacją, animacją, muzyką, nie dlatego, że musimy, ale dlatego, że to lubimy.

Indywidualne podejście
Każdy człowiek, to odrębna historia. Jeden potrzebuje solidnej i szczegółowej wiedzy z danej dziedziny, inny tego, że się w niego uwierzy i pomoże mu odnosić pierwsze sukcesy, inny tego, że jego goście na imprezie dobrze się zintegrują, inny tego, że zauważy się dziedziny, w których niedomaga i przygotuje ćwiczenia specjalnie dla niego. Dlatego też patrzymy na każdego klienta indywidualnie i również indywidualnie przygotowujemy kursy, dobieramy osoby prowadzące i planujemy wydarzenia.

Uczciwość
Mnóstwo osób uczy nie płacąc podatków, ma niskie stawki godzinowe, a czasem również niewielkie doświadczenie lub traktuje to jedynie jako źródło zarobku. U nas cenimy sobie szczerość, uczciwość i zaangażowanie, tak ze strony naszej kadry, jak i klientów.

Współpracujemy z osobami, dla których ważne są podstawowe wartości takie, jak uczciwość, zaangażowanie, serce do tego, czym się zajmują. Osoby u nas pracujące często nie muszą mieć skończonych wszystkich możliwych kierunków w danej dziedzinie i posiadać kilkunastu lat doświadczenia. My cenimy sobie to, że nasi współpracownicy mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie nabyte w praktyce, często jako olimpijczycy, prywatni korepetytorzy, studenci, Erasmusy, wolontariusze, harcerze, animatorzy, liderzy muzyczni, a przede wszystkim mają pasję w działaniu i podejściu do drugiego człowieka i umieją do niego trafić i tym samym pomóc mu osiągnąć sukces w tym, na czym najbardziej mu zależy.

Świadczymy usługi głównie na terenie Krakowa (edukacja,tutoring, kursy językowe, instrumenty, wokal), małopolski (prowadzenie imprez, warsztaty rozwojowe), ale też na terenie całej Polski (warsztaty muzyczne). Najczęściej oferujemy usługi u naszego klienta.

Maksymilian Maria Kolbe – znamy go jako człowieka, który oddał życie za drugiego i poniósł śmierć męczeńską. Jednak nie tylko to było w nim wyjątkowe, a że miał sporo wspólnego z nauką i biznesem, dlatego jest też patronem Centrum Kreatywności „Perła”. Maksymilian urodził się w ubogiej rodzinie, więc na wszystko musiał zapracować sam. Interesował się matematyką, fizyką i astronomią, zaprojektował nawet w pełni funkcjonalny pojazd do poruszania się w przestrzeni kosmicznej. Dużo modlił się do Maryi. Gdy miał 12 lat ujrzał na modlitwie 2 korony, białą oznaczającą czystość i czerwoną będącą znakiem męczeństwa, wtedy wybrał obie. W 1907 wstąpił do franciszkanów konwentualnych i tutaj zaczęło się życie w ciągłym rozwoju. Nie mając doświadczenia, lecz wciąż ucząc się i rozwijając założył drukarnię i wydawał „Rycerza Niepokalanej” (pieniądze na tak duże przedsięwzięcia otrzymywał nie raz w następujący sposób: modlił się do Maryi, a dokładna, wyliczona kwota znajdowała się sama, pod figurką Niepokalanej). W 1927 roku gazeta (poruszająca tematy nie tylko religijne, ale również społeczne, polityczne i kulturalne) wychodziła w nakładzie 70 tysięcy egzemplarzy i w tym samym roku Maksymilian założył Niepokalanów, klasztor dla 700 braci, który w niedługim czasie zaczął działać jako mała miejscowość. Drugi, podobny temu polskiemu został przez niego założony w Japonii, gdzie rozpoczął wydawanie czasopisma po japońsku, nie znając tego języka, tam również spotkał się z tzw. małą radiofonią. Zainspirowany azjatycką techniką w 1938 uruchomił w polskim Niepokalanowie radiostację o zasięgu ogólnokrajowym, w planach miał również budowę lotniska, które przyspieszyłoby dystrybucję czasopisma. Wojna uniemożliwiła powyższe, ale nie stała się przeszkodą do dalszego rozwoju. Gdy bracia zostali aresztowani, a następnie po kilku miesiącach zwolnieni, Maksymilian, nie poddając się okupacji przyjął uchodźców z Wielkopolski i rozbudował Niepokalanów o kuźnię, blacharnię, dział sanitarny, szwalnię, warsztaty naprawy zegarków i rowerów. W 1941 trafił do Auschwitz, gdzie zmarł zgłaszając się na ochotnika za innego więźnia. W 1982 został kanonizowany.

Święty Maksymilianie Maria Kolbe, módl się za nami!

Uczenie się jednym przychodzi z łatwością, drugim sprawia ogromną trudność, a trzecim - po prostu się nie chce.

My chcemy pracować zwłaszcza z tymi pierwszymi i drugimi. Dla osób szczególnie zdolnych szukamy dodatkowych zadań, ciekawostek i możliwości rozwoju.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na nasze KURSY ONLINE Z ANGIELSKIEGO I MATEMATYKI DLA MATURZYSTÓW I ÓSMOKLASISTÓW ORAZ MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 strona kursy

Czytaj więcej...

Oto znana łamigłówka, tym razem w małej modyfikacji od CKPerła. Do dzieła!

Pięcioro ludzi różnych narodowości zamieszkuje pięć różnych domów, które są pomalowane na pięć różnych kolorów. Wszyscy lubią pięć różnych potraw i piją pięć różnych napojów. Hodują również zwierzęta, które są pięciu różnych gatunków. KTO HODUJE RYBKI?

 1. Norweg zamieszkuje pierwszy dom
 2. Anglik mieszka w czerwonym domu.
 3. Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
 4. Duńczyk pija herbatkę.
 5. Amator spaghetti mieszka obok hodowcy kotów.
 6. Mieszkaniec żółtego domu jada ryby
 7. Niemiec jada szaszłyki
 8. Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
 9. Amator spaghetti ma sąsiada, który pija wodę.
 10. Amator omleta hoduje ptaki.
 11. Szwed hoduje psy.
 12. Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
 13. Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
 14. Amator pizzy pija sok pomarańczowy
 15. W zielonym domu pija się kawę.

Podpowiadamy: zrób tabelkę, w poziomie numery domów, w pionie kolejne cechy mieszkańców

Zachęcamy również do śledzenia naszego fanpage - będzie tam można znaleźć odpowiedź: https://www.facebook.com/ckperla/

Indywidualne

W zależności od poziomu znajomości lub nieznajomości języka danej osoby przygotowujemy i prowadzimy zindywidualizowane kursy dostosowane do potrzeb naszych klientów. Uczymy:

needForSpeed

 • przedszkolaki (od 4 roku życia)
 • uczniów ze szkół podstawowych
 • młodzież z gimnazjum i liceów
 • studentów, absolwentów
 • osoby pracujące
 • seniorów

 

 

Czytaj więcej...

gossip

 • agresja
 • brak komunikacji
 • nieśmiałość
 • brak motywacji
 • poniżanie i brak szacunku
 • problemy z uczeniem się
 • brak skupienia
 • nieumiejętne wyrażanie emocji
 • zaniżona samoocena
 • brak pewności siebie...

Te oraz inne problemy towarzyszą osobom młodym codziennie. Z podobnymi, ale już bardziej ukrytymi  Nie ma złotej recepty, by jednorazowo im zaradzić, ale rozmowa o nich i ćwiczenia pomagają zauważyć te problemy i nakreślają drogi do jego rozwiązania. Dlatego prowadzimy warsztaty pedagogiczne w klasach szkolnych oraz w różnych placówkach, a także na zaproszenia różnych grup. Można wybrać jeden z powyższych tematów lub zaproponować taki, który jest aktualny w Państwa szkole, klasie, grupie lub placówce.

Czytaj więcej...

Harmonia, równowaga w głosach, odpowiednie brzmienie, wydajny i równoczesny, a czasem wymienny oddech, dobra dykcja, poprawna technika emisji głosu, współpraca z dyrygentem lub liderem, adekwatny ruch sceniczny, właściwie dobrany repertuar, radość z tworzenia muzyki i jeszcze kilka tajników sprawia, że zespół brzmi pięknie i wyjątkowo, a słuchacze nie pozostają mu obojętni. Tego wszystkiego uczymy na zamkniętych warsztatach. Cena zależna od zakresu godzinowego (warsztaty 1, 2 lub 3-dniowe) oraz liczebności grupy (warsztaty możliwe do poprowadzenia w całej Polsce, trzeba tylko doliczyć koszt dojazdu i noclegu). W sprawie uzgodnienia terminu, zakresu warsztatów oraz ceny prosimy o kontakt.

Czytaj więcej...

youaremylife

W naszej ofercie imprez dziecięco-młodzieżowej m.in.

czyscioch

 • zabawy zapoznawcze i integracyjne
 • pokazy i warsztaty cyrkowe
 • gry wielkoformatowe
 • malowanie twarzy
 • tańce integracyjne
 • gry fabularne
 • skręcanie balonów
 • konkursy
 • zabawy plastyczne
 • gry terenowe
 • gry miejskie
 • gry logiczne
 • gry strategiczne
 • i wiele innych

 

 

 Czytaj więcej...

O nas

   

Drogi czytelniku CKPERLA.PL

Cieszymy się, że trafiasz do nas i z radością odpowiemy na Twoje potrzeby. Na początek powiemy Ci coś o sobie, przeczytaj proszę do końca, a jeśli stwierdzisz, że podzielasz nasze wartości i cele, napisz lub zadzwoń – spróbujemy odpowiedzieć na Twoje potrzeby.

12 lat doświadczenia w uczeniu i prowadzeniu imprez, nie tylko w Perle, ale również na terenie Polski i zagranicy pokazało nam, że sukces w uczeniu się czy udana impreza to nie tylko kwestia odpowiedniego wytłumaczenia czy zaproponowania ciekawej zabawy. Człowiek to więcej niż sam umysł i jego zdolności. Każdy z nas jest kombinacją rozumnego myślenia, przeżywania, decydowania, sfery umysłowej, fizycznej, psychicznej i – jak my wierzymy – również duchowej. Dlatego teraz korzystając z tego doświadczenia prowadzimy zajęcia w sposób różniący się od typowych korepetycji, szkoleń czy imprez, starając się w centrum postawić kogoś, kto z nami współpracuje, dobrze go poznać, odkryć jego mocne strony i na nich bazować, ale widzieć również blokady, słabości, lęki i obawy, często też niewiarę w siebie i wzmacniać tak, żeby nasza współpraca przyniosła samodzielność, pewność, znajomość narzędzi pasujących indywidualnie do danej osoby, a także luz i dobrą zabawę.

Więcej…

Dwie dłonie i łydka, czyli metoda na lęki

lęk.jpg

Poznaj 10 sprawdzonych metod na radzenie sobie z lękiem. Skojarz je ze swoim ciałem i miej gotowy sposób na autowsparcie w momencie pojawienia się lęku.

 1. Nadgarstek z zegarkiem, czyli daj sobie czas na przeżycie lęku

To nieprawda, że od lęku trzeba uciekać. Wtedy może się pojawić lęk przed lękiem i błędne koło ucieczki. Lepiej, jeśli jest taka możliwość (miejsce, czas, okoliczności) dać sobie określony czas, żeby przeżyć tą emocję, nie tłumiąc jej, ale doświadczając jej w pełni. To lepsze niż działanie w przekonaniu, że lęk już minął albo został zduszony, a tak naprawdę czai się za każdym zakrętem i to on nami kieruje, wpływając na decyzje, słowa, zachowania.

 1. Zaciśnięta i otwarta dłoń, czyli zamiast uderzać obserwuj

Miej lęk jak na dłoni. Łatwiej w lęku się zamknąć, zacisnąć, ze strachu uderzyć. Potem jednak trzeba ponieść konsekwencje izolacji lub agresji, dlatego lepiej otworzyć się na emocję i zaobserwować:

- jakie myśli przychodzą

- jakie przekonania się ujawniają

- jakie mechanizmy i schematy działania się uruchamiają

 1. Mocny kciuk, czyli sięgnij do dziedzin życia, gdzie czujesz się pewnie

Jeśli pojawia się lęk, to w tym momencie mocno osłabia wiele naszych codziennych umiejętności. Dlatego warto wtedy skorzystać z pewników w naszym życiu, czyli cech, zachowań, części naszego wnętrza, które w innej dziedzinie życia są silne. Przykładowo, jeśli w pracy naszą mocną stroną jest racjonalne myślenie, to można w reakcji lękowej sięgnąć do metod (np. Racjonalna Terapia Zachowania, Test Kamery itp.), które przekierują nas na używanie rozumu i dadzą bezpieczeństwo działania pomimo lęku.

 1. Palec wskazujący, czyli przekieruj uwagę

Czasem lęk będzie tak duży, że zamrozi nasze myśli, pozostałe uczucia, możliwości działania. Skuteczna w rozmrażaniu staje się zmiana kierunku myśli (aby równocześnie zmienić sposób przeżywania). I nie od razu trzeba zmieniać myślenie na temat lęku, można po prostu wyjść z pokoju, popatrzeć przez okno, dać sobie 10 minut na oglądanie zabawnych filmików. Bardzo sprawdza się ruch, gdyż lęk to taki nasz strażnik, który często na początku paraliżuje i zamyka (potem może zamienić się w agresję), więc skutecznym będzie zrobienie czego na opak. Zmiana w ciele powoduje zmianę w myśleniu i odczuwaniu.

 1. Palec środkowy, czyli nie jesteś sam, jak palec

Lęk izoluje, więc również powoduje myślenie, że jest się samemu, że coś przerasta, że trzeba stawić czoła czemuś większemu od nas. Zawsze, ale to zawsze w otaczającym nas świecie znajdzie się osoba, która potrafi współodczuwać, zrozumieć albo po prostu być i to już niesie ulgę. Tutaj można się zwrócić do Boga z prośbą o uwolnienie z lęku, do psychologa, coacha, tutora, przyjaciela, przypadkowego znajomego, który myśli w podobnych kategoriach, do każdego, kto pomoże Ci poradzić sobie z cierpieniem.

 1. Palec serdeczny, czyli nie żałuj sobie serdeczności

Jak często zwracasz uwagę, czy Ty jesteś dla siebie dobry? Chodzi o proste gesty zadbania o siebie, wsłuchanie się w siebie, w swoje potrzeby, emocje. Chodzi też o wyrozumiałość dla siebie, również dla swojego lęku. Często lepiej zapobiegać, zamiast leczyć, więc warto zadbać o swój sen, dietę, odpoczynek i nie narażanie się bezpośrednio na bodźce lękowe, jeśli nie ma takiej potrzeby.

 1. Palec mały, czyli jeśli lęk wzmagają ludzie obok, to krytykuj krótko

Lęk zwykle pojawia się w nas w związku z dotychczasowymi doświadczeniami, przekonaniami, przeżyciami, ale może być wzmagany przez innych ludzi. A że efektem lęku może być agresja, to łatwo w takich momentach kogoś zranić, obrazić, niesprawiedliwie potraktować. Dlatego jeśli trzeba komuś zwrócić uwagę, to nie wybuchaj na niego. Przygotuj sobie krótki komunikat, który jest konkretny, jasny, nie za bardzo ogólny i pełen szacunku. I tak też go przekaż.

 1. Skurcz w łydce, czyli rozciągnij, rozluźnij lęk

Gdy łapie nas skurcz, to nie jest miły widok dla osób obok, ale nie mogą one również wiele pomóc. Jedni radzą, żeby rozprostować i naciągnąć mięsień, inni, żeby go rozmasować, poszukać metody na relaks dla skurczonego mięśnia i zadbać o niego, zregenerować go. Tak samo można podejść do lęku. Trwanie w nim przez dłuższy czas nie jest łatwym widokiem dla osób obok, bo lęk wykrzywia rzeczywistość oraz bo to w nas jest możliwość, by ten lęk opanować. Trzeba więc mimo spiętego ciała i emocji spróbować je rozciągnąć, rozluźnić, zadbać o nie z wyrozumiałością. Wtedy jest większe pole do manewru i działania.

 1. Dłoń dominująca, czyli twórz rozwiązania, dzieła sztuki, artykuły, muzykę

Przeżycie lęku otwiera na kreatywność, gdyż nasze wnętrze walczy i rozciąga swoje granice. Dlatego tą energię po bitwie trzeba dobrze spożytkować. Umysł sam podsuwa rozwiązania, odkrywa się nowości w otoczeniu lub pojawiają się pomysły na tworzenie. Jeśli ich nie hamujemy mogą powstać nasze osobiste dzieła sztuki lub kreatywne rozwiązania, które sięgają dużo dalej niż to, co wymyślilibyśmy po prostu zastanawiając się.

 1. Otwarte dłonie, czyli zamiast trwać w sztywności sięgaj za horyzont

Lęk wymusza na nas stosowanie sprawdzonych schematów, brak zaufania do siebie, kontrolowanie siebie i sytuacji przez cały czas, szukanie skutecznych metod i przywiązanie do pewności. W zamian za to co jakiś czas można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i spontaniczności, doświadczenia czegoś, co może być nieznane i zaskakujące. To również kształtuje w nas umiejętności radzenia sobie w nieprzewidzianych sytuacjach i sprawia, że nasz lęk staje się mniejszy, bo potrafimy już zaufać sobie i temu, że damy radę niezależnie od naszych emocji albo i z ich pomocą.

Lęk to tylko Twój strażnik – czy to strażnik powinien zarządzać Twierdzą?

Współpraca